BLOG
WATCH
READ
MEET
PROFILES

06 Kasım 2017 - 18:00

TTGV İstanbul Ofis

Yeni Ekonomide Siber Güvenliğin Etkin Rolü

Konuşmacı: Tomás de Lara Aguilar
Organize Eden: TTGV, IE Business School

Yeni Ekonomide Siber Güvenliğin Etkin Rolü

''Yeni Ekonomide Siber Güvenliğin Etkin Rolü'' Semineri

Konuşmacı :Tomás de Lara Aguila

İnsanoğlu, sadece iş yapma biçimimizi değil aynı zamanda yaşam ve birbirimizle olan etkileşim yöntemlerimizi de değiştiren tamamen yeni bir tabiata girmektedir. Bu yeni tabiat dijital dünya ve bu, Siber Güvenlik sayesinde olmasaydı gerçekleşemezdi. Siber Güvenlik, iletişim ağlarının, yazılımların ve verilerin saldırılar, zararlar veya yetkisiz erişimlere karşı korunması adına kullanılan birtakım tekniklere verilen isimdir.

Madalyonun öteki yüzü ise, her endüstri veya iş alanında olduğu gibi, metalaşan ürün ve hizmetlerden oluşan kendi ekonomisine sahip Siber Suç olmakla birlikte, Forbes'a göre, küresel siber güvenlik pazarının 2020'ye kadar 170 milyar hacme ulaşmasının da sebebidir.

Bu ustalık sınıfında, sürekli bir değişkenliğe sahip internet, yenilik ve bilgi çağına nasıl hazırlıklı olacağınızı ve geleceğin lideri olmak adına nasıl ticari istihbarat, uyum mühendisliği ve veri güvenliği anlayışı ile donanacağınızı öğreneceksiniz .

Konuşmacı hakkında :

Tomás de Lara Aguilar, Oracle ve Iecisa'da kariyerine başlamış, ardından Silikon Vadisi'ne taşınarak Secuware Inc.'i kurmuştur. Şirketin global stratejisini geliştirmek ve yürütmek için üst düzey ekibin bir parçası olmuştur. EVP ve şirketin liderliği konusunda diğer yöneticilerin ortaklaşa yürüttüğü uluslararası operasyonları başlatmış, şirketin Gartner'ın Magic Quadrant 2007 & 2008'de konumlandırılmasına yönelik gelirlerin artmasına etkin katkı sağlamıştır.

Tomás, Silikon Vadisi'nde geçirdiği süreçte şirketlerin ‘’Kurumsal Strateji ve Siber Güvenlik’’ alanında hızlı büyümesine yardımcı olacak bir ototrite noktasına geldi. Ardından Trend Micro'ya katıldı ve Trend Micro İspanya ve Portekiz Genel Müdürü olarak şirketi her iki pazarda dönüştüren yönetici görevini üstlendi. Tomás şu anda profesyonel yaşamını IE Reinventing Profesörü, Profesyonel ve Kamu Koçu olarak sürdürüyor.

 

''The instrumental role of Cybersecurity in the new economy'' seminar

Speaker:Tomás de Lara Aguilar

Humanity is entering a completely new environment that is changing not only the way we do business but also the way we live and interact with one another. This new environment is the digital world and it is only made possible because of Cybersecurity. The term “Cybersecurity” refers to a set of techniques used to protect the integrity of networks, programs and data from attack, damage and / or unauthorised access.

The other side of the coin is Cybercrime. Like any other industry or business, it maintains its own economy of commoditized products and services and therefore, according to Forbes, the cybersecurity market is expected to reach 170 billion by 2020 as new techniques are required to combat this new and evolving form of criminal activity.

In the context of the “information age” with an ever evolving internet, this masterclass will teach you how to equip yourself with the business intelligence, compliance architecture and understanding of data security required to be a leader of the future.

About the speaker:

Tomás de Lara Aguilar started his career holding sales and management positions at Oracle and Iecisa. He moved to Silicon Valley where he co-founded Secuware Inc. He worked as part of the senior team to develop and execute the global strategy for the company, co-started international operations partnering with the EVP and other executives on leading the company, and increased revenues to position the company in Gartner’s Magic Quadrant 2007 & 2008.

During his time in the Silicon Valley, Tomás became an expert on Corporate Strategy and how to make Cybersecurity companies grow fast. Back in Spain, Tomás joined Trend Micro where he was rapidly promoted to General Manager for Spain and Portugal transforming Trend Micro's business in both markets. Tomás is currently associate professor at IE, professional coach, and public speaker.

PROGRAM:

6:30pm - 7:00pm Networking

7:00pm – 8:00pm The instrumental role of Cybersecurity in the new economy by Tomás de Lara Aguilar

8:00pm - 8:15pm Q&A

* Etkinlik dili ingilizcedir.

**Etkinlik ücretsiz olup kayıt yaptırmanızı önemle rica ederiz.

***Bilgi ve kayıt için:ecetinel@ttgv.org.tr adresinden Esra hanım ile iletişim sağlayabilirsiniz.Diğer Etkinlikler